Портал в режимі тестування та наповнення
Звіт міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на позачерговому засіданні Верховної Ради України
Опубліковано 04 березня 2020 року о 20:49

Вельмишановний пане Президенте!

Шановні народні депутати!

Шановні присутні!

Я не міністр охорони здоров’я, але почну з найбільш актуальної теми: коронавірусу! Завтра ми відкриємо двері медичного центру в Нових Санжарах після обсервації і наші співгромадяни нарешті завершать свою складну подорож додому.

Це знакова подія для МВС - інцидент 20 лютого показав не тільки схильність наших громадян піддаватися впливу провокацій, але й  спроможність підрозділів МВС діяти ефективно, злагоджено, рішуче та поважаючи права громадян!

Ми змогли в складних умовах забезпечити трансфер евакуйованих у належному режимі біобезпеки. Наші поліцейські й нацгвардійці відпрацювали толерантно, без застосування гумових кийків, сльозогінного газу та інших силових засобів. Із гідністю доповідаю: під час сутичок - жодного потерпілого серед цивільних! На жаль, постраждало 9 правоохоронців, один – досі в лікарні із важкими пораненнями.

МВС і надалі готове забезпечувати необхідні карантинні умови для недопущення розповсюдження коронавірусу в країні – так само швидко і якісно, як ми організували систему температурного скринінгу на кордоні.

Щодня ми  відповідаємо на виклики часу і проходимо випробування – така в нас робота. Усе, що трапляється у країні, – від коронавірусу до правопорушень на лінії розмежування на Донбасі, від масових заходів і надзвичайних подій до забезпечення законності виборів – відповідальність МВC.

Ми справляємося й водночас виконуємо свою щоденну роботу за всіма напрямками: Національна поліція, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Державна міграційна служба, Сервісні центрі та інше -- від боротьби зі злочинністю, гасіння пожеж, захисту кордону й гуманітарного розмінування – до впровадження системи шкільних поліцейських! Хочу стисло доповісти про декілька показників.

Діяльність Національної поліції

Почнемо із найважчого виду злочинів - навмисних убивств. Це найточнішій показник, бо, як кажуть, труп не приховаєш!

Ми звели дані, починаючи із 60-х років, і ви зараз бачите об’єктивну картину – кількість умисних убивств у минулому році відповідає середньому рівню у мирні роки! Додам, що рівень розкриття цих важких злочинів складає 93,5%, і це теж дієва превенція!

А це інші цифри звітності за минулий рік:

у країні зменшилась кількість:

 • умисних убивств – на 5 %;
 • тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть – на 13 %;
 • розбоїв – на 15 %;
 • грабежів – на 18 %;
 • крадіжок – на 16 %;
 • автоугонів – на 17 %.

Такі результати свідчать про фахову роботу поліції: патрульних, оперативників, кримінального розшуку, а ще, сподіваюсь, – про позитивні зміни в суспільстві, про зміну його настроїв - від невпевненості і розпачу до надії й оптимізму!

Ще декілька показників нашої роботи за минулий рік:

 • Знешкоджено 275 організованих злочинних груп.
 • Виявлено майже 2 тис. кримінальних правопорушень у сфері кібербезпеки, оголошено про підозру 536 кіберзлочинцям.
 • Ліквідовано 40 міжнародних каналів надходження в Україну наркозасобів.

До речі, позавчора ми припинили діяльність найбільшої в країні інтернет-мережі продажу наркотиків та вилучили наркотичних речовин на 110 мільйонів гривень. Викрили всю ланку, від лабораторії, що виготовляла до 100 кг психотропних речовин на місяць, до мережі виконавців, що робили «закладки», і лідерів злочинної організації.

Розповсюдження наркотиків на вулицях та через Інтернет серед молоді – бич сучасного суспільства. І тому ми зараз акцентуємо роботу саме на цьому виді злочинності, поряд із викриттям великих каналів поставки наркотиків із-за кордону.

Загалом Нацполіція є найбільший у державі утримувач нарковмісних препаратів та сировини. Оцініть об’єми вилучених наркотиків, які були речовими доказами у справах:

 • Канабісу - 2000 кг
 • Героїну - 1100 кг
 • Кокаїну - 1000 кг
 • Амфетаміну - 400 кг
 • Гашишу - 300 кг
 • Метадону - 300кг
 • Психотропних речовин (МДМА та Рvp) - 300 кг
 • Димедролу - 140 кг
 • Прекурсорів - 8000 кг

Дуже прошу народних депутатів визначитися із способом реалізації цієї сировини на користь Державного бюджету та української медицини.

 • Державною службою з надзвичайних ситуацій з початку року здійснено гуманітарне розмінування у зоні розведення військ на території 314,2 гектара, щотижня очищується 22,5 гектара небезпечної території.
 • Минулого року в 7 регіонах розпочато проект «Поліцейський офіцер громади» ( забезпечення безпеки та надання якісних поліцейських послуг у територіальних громадах). У 2020 році плануємо поширити його на всій території України  -- це майже 30 тисяч населених пунктів.
 • У сфері публічної безпеки запроваджено «скандинавську модель» роботи поліції при проведенні масових заходів – із залученням поліції діалогу.

До речі, минулого року в Україні відбулося 60 тис. масових заходів за участю 21,5 мільйона осіб, при цьому кількість постраждалих громадян під час їх проведення зменшилася на 54 %, а поліцейських – на 56 %.

 • Запроваджено інтелектуальну систему відеоспостереження -- інформаційну систему «Гарпун», до якої підключено майже 2 тисячі камер з функцією відеоаналітики. Вона здатна розпізнавати номерні знаки транспортних засобів та перевіряти їх на причетність до вчинення правопорушень або викрадень.

Зупинюсь на дуже болючій темі: щотижня я звітую Президентові про кількість загиблих у країні. Це страшні цифри, і дуже прикро, що в ДТП гине у десятки разів більше людей, ніж на війні!

Прошу звернути увагу на динаміку смертності унаслідок ДТП по роках

За перший рік після створення Патрульної поліції кількість загиблих знизилась на 23% – ми зберегли тисячу (вдумайтеся!) - тисячу людських життів!

А в наступні роки рівень смертності майже не змінюється. Це говорить про необхідність більш щільного контролю за дотриманням Правил дорожнього руху, а саме – впровадження автоматичного фото-відео-спостереження на дорогах. МВС зі свого боку майже готово! Проводимо підсумкові тести й починаємо – вже цієї весни!

 • Відкрито 8 нових Центрів безпеки: об’єднаний функціонал поліцейських відділків, пожежно-рятувальних частин та пунктів невідкладної медичної допомоги (загалом вже працює 23 таких центри).
 • У місті Біла Церква Київської області розпочато реалізацію пілотного проекту та тестову експлуатацію програмного забезпечення системи екстреної допомоги населенню: невідкладна медична допомога, пожежна безпека, поліцейський сервіс -- за єдиним телефонним номером 112. Цього року він буде поширений на Київську, Дніпропетровську області та місто Київ, а згодом – на всю країну.
 • Продовжуємо розвивати програму «Сommunity policing» (взаємодія поліції з населенням на засадах партнерства).
 • Ми активно інтегруємося до єдиного європейського та світового безпекового простору й впроваджуємо систему інтелектуального контролю Державного кордону.

Шановні колеги! У мене ще досить великий перелік наших тем і кожна варта окремої презентації в цій залі. Але з поваги до регламенту я згадаю тільки дві великі комплексні програми МВС:

1.Єдину систему авіаційної безпеки та цивільного захисту у рамках якої вже стали до роботи 4 гелікоптери у Державній службі України з надзвичайних ситуацій, 2 - у Нацгвардії та 2 – у Державній прикордонній службі. У цілому ми отримаємо 55 сучасних гелікоптерів виробництва французької компанії «AIRBUS HELICOPTERS» і це значно підвищить швидкість виконання завдань усіма нашими підрозділами. Дякую Вам за підтримку нашої ініціативи!

2. Зараз ми розпочинаємо нову міжурядову програму України і Франції, яка значно посилить морську складову системи охорони кордону. Важливо підкреслити, що вона передбачає будівництво 20 сучасних патрульних кораблів – у кооперації із українськими суднобудівниками. Сподіваюсь на сьогоднішню  підтримку шановних депутатів  під час презентації програми для затвердження Верховною Радою!

І на останнє. Хочу підкреслити, що за кількістю онлайн-сервісів, МВС є найбільш розвиненим відомством у країні – від «Електронного кабінету водія» і онлайн замовлення довідки про відсутність судимості до цифрових образів посвідчення водія у мобільному додатку «Дія». Найближчим часом запрацює цифровий образ паспорта громадянина України, потім - паспорта для виїзду за кордон.

Як бачите, у нас дуже велике й клопітке господарство. Але ми вперто, крок за кроком, втілюємо нашу Стратегію реформування системи МВС.

Так, маємо недоліки, але я впевнений, що принципово важливою є наша реакція на них. Ми бачимо й визнаємо свої помилки. У нас ефективно працює Департамент внутрішньої безпеки і ми відкриті до конструктивного діалогу із суспільством.

Соціологія показує, що рівень довіри громадян до органів та підрозділів МВС постійно зростає.

У 2019 році рівень довіри до Нацполіції збільшився від 37,2% до 45%, а до  рятівників та Нацгвардії – понад 60%. Ми поступаємося лише Збройним силам і відповідаємо європейському рівню. І це для нас – головний показник якості нашої роботи!

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux