На Волині з початку року поліцейські зреагували майже на 2,9 тис. звернень про домашнє насильство

Превентивна робота

Про це в ефірі передачі «Тема дня» телеканалу «UA:Волинь» повідомила керівник ювенальної превенції поліції області Інна Остапович.

За її словами, майже 95% звернень до поліції про домашнє насильство були від жінок, 304 - від чоловіків й 28 -  від дітей.

«До поліції області з початку року надійшло понад 2860 звернень про насильство в сім’ї. Поліцейські за фактами вчинення домашнього насильства склали на правопорушників 1953 адміністративних протоколи за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Також слідчі поліції за фактами домашнього насильства проводять розслідування в 49 кримінальних провадженнях», - зазначила Інна Остапович.

Більшість кримінальних проваджень стосуються, заподіяння кривдниками потерпілим умисних легких тілесних ушкоджень – 39. Також п’ять кримінальних проваджень за ознаками злочинів, передбачених ст. 121 Кримінального кодексу України – умисне тяжке тілесне ушкодження, а також три за ст. 122 Кримінального кодексу України – умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Окрім цього, волинські поліцейські винесли стосовно кривдників 143 термінових заборонних приписи, які спрямовані на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства. Також стосовно 15  кривдників у судовому порядку встановлений обмежувальний припис.

Телевізійну дискусію щодо запобігання та протидії домашньому насильству організували в рамках міжнародної компанії «16 днів проти насильства». В діалозі в ефірі телеканалу «UA:Волинь» також взяли участь Ольга Шмігель, інспектор зв'язків з громадськістю Управління Патрульної поліції в області та Ольга Кудрицька, директорка Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Нагадаємо, за півтора місяця в Україні мобільні групи з протидії домашньому насильству винесли 1200 термінових заборонних приписів.  

Сектор комунікації поліції Волинської області

Матеріали для ЗМІ