Як вберегтися від шахраїв: поліція надає поради громадянам

Інформація

Протягом минулої доби до поліції надійшло сім повідомлень від громадян про вчинення шахрайств. Аферисти ошукували їх у  різний спосіб. За усіма фактами відомості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські встановлюють осіб, які вчинили злочини.     

Зловмисники зняли гроші лучанки з банківської картки після того, як потерпіла ввела свої особисті дані та  перейшла за вказаним шахраями інтернет-посиланням. 

Двоє заявників, купуючи дрова через соціальну мережу, перерахували гроші на рахунок псевдопродавця. 

Під приводом влаштування на роботу та оформлення медичної картки шахраї видурили у заявника 1300 грн. Гроші потерпілий перерахував через термінал на рахунок зловмисника. 

На жителя Камінь-Каширського району аферисти оформили кредити в банках без його відома. Як з'ясувалося, напередодні чоловік загубив свої документи.  

Поліція просить громадян бути пильними та обачними й надає декілька порад, як вберегтися від шахраїв:

• здійснюйте покупки лише на надійних інтернет-ресурсах, до того ж, ретельно перевіряйте їхню адресу у стрічці браузера;

• користуйтеся доставкою з післяоплатою;  

• критично ставтеся та перевіряйте інформацію, яку вам повідомляють невідомі телефоном;

• ніколи й нікому не повідомляйте ПІН-код та CVV2 своєї банківської карти, а також логін та пароль для доступу в інтернет-банкінг; 

• не розголошуйте свої дані, навіть якщо про це просить працівник банку, краще попрощатися з ним та самостійно зателефонувати у відділення. Якщо фінансовій установі, дійсно, потрібна якась інформація, повідомте її під час особистої зустрічі в офісі.

• Якщо ви загубили чи у вас викрали кредитні картки негайно заблокуйте їх. 

Якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно повідомте про це у поліцію.

 Сектор комунікації Волинської області