Портал в режимі тестування та наповнення
Поліція Волині протягом доби розпочала дев’ять кримінальних проваджень за повідомленнями про шахрайства
Опубліковано 23 січня 2019 року о 11:17

Найпоширенішими шахрайствами є заволодіння чужими грішми під приводом продажу різноманітних товарів через мережу Інтернет, а також продовження дії банківської картки.  Поліція розпочала кримінальні провадження.

Так, у понеділок до Луцького відділення поліції із заявою про шахрайство звернувся 43-річний житель району. Чоловік повідомив, що напередодні його ошукав на понад 17 тис. грн. під приводом продажу через сайт оголошень трактора невідомий йому зловмисник. За допомогою до поліції звернувся також 41-річний житель цього ж району. Він за оголошенням на одному із веб-сайтів про продаж бензогенератора переказав через термінал самообслуговування 9 тис. грн.. Однак, техніку так і не отримав.

До Камінь-Каширського відділу поліції із заявою про незаконне заволодіння коштами шляхом обману звернувся 19-річний житель райцентру. Молодий чоловік у грудні минулого року за оголошенням на сайті про продаж ноутбука переказав зловмиснику через термінал самообслуговування 4 тис. грн. Потерпів від інтернет-шахраїв також і 43-річний житель райцентру Любомль. Зловмисники під приводом продажу через один із веб-сайтів телевізора незаконно заволоділи його коштами у сумі майже 5 тис. грн. Цього ж дня із заявою про шахрайство до поліції звернувся 24-річний житель міста Нововолинськ. Його зловмисники ошукали на понад 5 тис. грн. під приводом продажу через веб-сайт планшета.

Понад 8 тис. грн. через шахрайство втратила 44-річна жителька селища Стара Вижівка. Зловмисник зателефонував волинянці на мобільний телефон, назвавшись співробітником одного із банків, і під приводом продовження терміну дії банківської картки дізнався її реквізити й зняв кошти.  Зловмисники також незаконно заволоділи коштами 40-річної жительки Луцького району та 40-річного жителя обласного центру. Шахраї, назвавшись у телефонній розмові співробітниками банку, під приводом розблокування банківських карток дізналися їх реквізити та зняли понад 4 тис. грн. і майже 11 тис. грн..

За всіма повідомлення про шахрайства слідчі розпочали кримінальні провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає штраф або громадські роботи, чи виправні роботи, або обмеження волі на строк до трьох років.

Поліція Волині настійливо радить громадянам не здійснювати покупок на сумнівних сайтах, перераховувати кошти за товар тільки після його отримання. Уникнути шахрайств також допоможуть наступні поради:

не варто переказувати гроші наперед. Якщо продавці просять повну передоплату, то швидше за все це - шахраї. Є різноманітні служби доставки, де можна розрахуватися за товар після його отримання;

коли вказують номер карти для передоплати, радимо зайти на сайт кіберполіції, де в розділі «Стоп фрауд»  ви можете перевірити зазначений продавцем рахунок, чи не входить він до переліку шахрайських;

якщо дуже низька ціна на товар (нижча середньостатистичної), то швидше за все ви натрапили на шахраїв;

ні в якому разі не повідомляти ні номерів банківської карти ні номерів CVV2-коду третім особам.

Сектор комунікації поліції Волинської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux