Портал в режимі тестування та наповнення
Поліцейські перевіряють сім’ї, де вчинялось домашнє насильство
Опубліковано 20 серпня 2021 року о 15:13

Співробітники сектору протидії домашньому насильству Луцького районного управління поліції та старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності з дислокацією у Волинській області Управління дотримання прав людини Наталія Бартошук перевіряють дотримання громадянами вимог термінових заборонних приписів.

Що таке ТЗП?

Терміновий заборонний припис (ТЗП) виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Заборонний припис може полягати в: зобов'язанні залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи (крім випадків, коли кривдником є особа віком до 18 років); забороні на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи (крім випадків, коли кривдником є особа віком до 18 років); забороні в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків строком до 10 діб.

Обмежувальний припис (тривалістю від одного до шести місяців) щодо кривдника можна отримати за рішенням суду.

Яка ситуація в Луцьку?

З початку року поліцейські отримали понад 1200 викликів про домашнє насильство. Співробітники склали понад 320 протоколів за ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства).

З початку року оформлено понад 180 термінових заборонних приписів, більшість – за заявами громадян.

Однак завдання поліцейських – не лише скласти припис чи протокол, а й перевірити його дотримання та й загалом те, як далі проживає сім’я, в якій чинилось домашнє насильство. Також це входить і в компетенцію профільних соціальних служб: їм завжди направляються листи з усіма даними щодо кривдників та постраждалих.

Як зазначає керівник профільного сектору Олександр Таровський, не завжди кривдники дотримуються вимог таких приписів, часто потерпілі пускають їх додому, мотивуючи тим, що вже помирились, і в них усе добре, і навіть переховують їх.

Якщо поліцейські виявляють порушення вимог приписів, то на порушника складають знову протокол – відповідно до вимог чинного законодавства. 

Правоохоронці, в разі бажання потерпілих, можуть доправляти їх в спеціальний центр перебування, однак ті не завжди погоджуються. 

Поліцейські закликають: у разі вчинення домашнього насильства повідомляйте про такі випадки на лінію 102. Поліцейські приїдуть і нададуть необхідні консультації. Та якщо ви хочете розірвати «коло насильства» - потрібно бути готовими діяти до кінця та співпрацювати з різними службами.

Сектор комунікації поліції Волинської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux