Портал в режимі тестування та наповнення
Інформація для суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність, пов'язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів
Опубліковано 02 січня 2024 року о 15:38

Інформація для суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність, пов'язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів

 

Головне управління Національної поліції у Волинській області інформує, що постановою КМУ від 05 грудня 2023 року № 1345 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з ліквідацією Департаменту боротьби з наркозлочинністю як міжрегіонального територіального органу Національної поліції» структурному підрозділу з питань боротьби з наркозлочинністю повернуто повноваження щодо видачі дозволів на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності з обігу підконтрольних речовин.

Одночасно нагадуємо, що дозвіл видається, лише якщо об’єкти і приміщення, в яких будуть зберігати підконтрольні речовини відповідають Вимогам до об’єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу підконтрольних речовин та зберігання вилучених з незаконного обігу таких засобів і речовин, що затверджені наказом МВС України від 29.01.2018 № 52 (далі – наказ МВС №52).

Процедуру видачі дозволу юридичним особам визначає Порядок видачі дозволу на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затверджений постановою КМУ від 13.04.2011 № 469 (далі — Порядок № 469):

Документи, які необхідні для отримання дозволу

Для отримання дозволу необхідно подати відповідну заяву представнику структурного підрозділу територіального органу Національної поліції з питань протидії наркозлочинності. Контактний номер телефону (0332) 74-20-95.

До заяви необхідно додати документи, що зазначені в п. 4 Порядку № 469а саме:

  • копію статуту юридичної особи із зазначенням видів діяльності, пов’язаної з обігом підконтрольних речовин, що провадиться юридичною особою (для фізичної особи підприємця – копія ліцензії на право зайняття медичною практикою; копія виписки з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; копія витягу з реєстру платників єдиного податку з переліком видів господарської діяльності);
  • копії документів, що підтверджують право власності на об’єкти чи приміщення, призначені для провадження діяльності, пов’язаної з обігом підконтрольних речовин, або договору оренди об’єкта чи приміщення;
  • план-схему об’єкта чи приміщення з обов’язковим зазначенням безпосередніх місць провадження діяльності, пов’язаної з обігом підконтрольних речовин;
  • копії договору про охорону об’єкта чи приміщення та документів, що підтверджують обладнання приміщення засобами охоронної та пожежної сигналізації;
  • витяг з наказу про допуск до роботи з підконтрольними речовинами осіб (із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, місця проживання і посади) та особи (осіб), відповідальної за їх зберігання і використання.

Порядок видачі дозволу Національною поліцією.

Територіальні органи Національної поліції видають дозвіл за місцем розташування юридичної особи та складають його за формою згідно з додатком до Порядку № 469. Якщо діяльність, пов’язану з обігом підконтрольних речовин, провадять не за адресою юридичної особи, Національна поліція видає дозвіл за місцем провадження такої діяльності.

Національна поліція оформлює дозвіл у двох примірниках. Кожен з них засвідчує підписом керівник територіального органу Національної поліції (за його відсутності — заступник керівника або особа, яка виконує його обов’язки) і скріплює печаткою такого органу.

Один примірник дозволу структурний підрозділ територіального органу Національної поліції з питань протидії наркозлочинності видає особисто керівнику юридичної особи або його представнику (при наявності відповідно оформленої довіреності на отримання дозволу та документу, що посвідчує особу).

Строк дії дозволу не може перевищувати строк дії ліцензії на провадження діяльності, пов’язаної з обігом підконтрольних речовин.

Другий примірник разом із документами, зазначеними у п. 4 Порядку № 469, залишають у структурному підрозділі територіального органу Національної поліції з питань протидії наркозлочинності і зберігають упродовж усього строку дії ліцензії на провадження діяльності, пов’язаної з обігом підконтрольних речовинта три роки після закінчення строку її дії.

3.Порядок перевірки Національною поліцією приміщень на відповідність вимогам МВС

Приміщення, у яких зберігають підконтрольні речовини повинні відповідати Технологічнимвимогам Ліцензійних умов затверджених постановою КМУ від 6 квітня 2016 року № 282 та Вимог наказу МВС № 52.

На відповідність об'єктів або приміщень вимогам МВС обстеження здійснюють працівники структурного підрозділу територіального органу Національної поліції з питань протидії наркозлочинності та органу поліції охорони. Строк обстеження не має перевищувати трьох робочих днів з датиподання документів.

За результатами обстеження об’єктів чи приміщень представники Національної поліції складають акти обстеження за формами, затвердженими МВС, у яких зазначається про можливість або неможливість використання об’єктівчи приміщень для провадження діяльності, пов’язаної з обігом підконтрольних речовин.

Рішення про видачу дозволу чи відмову у його видачі приймаєтьсяпротягом 10 календарних днів з дняподання заяви та документів за переліком, який встановлює МВС.

Протягом трьох календарних днів з дня, коли прийняли відповідне рішення, видається дозвіл або надсилається письмове повідомлення про відмову у його видачі із зазначенням причин відмови.

Причини відмови у видачі дозволу.

Національна поліція може відмовити у видачі дозволу, якщо:

  • подано неповний пакет документів, необхідних для одержання дозволу;
  • в поданих документах виявлено недостовірні відомості;
  • об’єкти чи приміщення не відповідають установленим МВС вимогам згідно з актами обстеження.

Дозвіл або письмове повідомлення про відмову у видачі дозволу оформляється у двох примірниках. У разі відмови у видачі дозволу юридична особа має право повторно звернутися із відповідною заявою, лише за умови усунення причин, що стали підставою для відмови. Рішення про відмову у видачі дозволу може бути оскаржено в установленому законом порядку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux