Річні звіти

 • 2021 рік
 • 2020 рік
 • 2019 рік

  Звіт

  Начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області про результати роботи підрозділів у 2019 році

  У 2019 році Національною поліцією розроблено та впроваджено проєкт поліцейський офіцер громади, який став одним з найуспішніших. Наша область стала однієї із 7, на території якої відбулась перша хвиля набору майбутніх поліцейських офіцерів громади, які нестимуть службу в об’єднаних територіальних громадах, будуть відкритими для людей, знатимуть жителів та їхні проблеми, а також забезпечуватимуть безпечне середовище, щоб кожен мешканець того чи іншого населеного пункту почував себе у безпеці.  
  На сьогодні підписано меморандуми про співпрацю із 37 об’єднаними територіальними громадами області.  
  Наразі вже пройшли навчання та призначені на посади поліцейських офіцерів громади 30 працівників поліції, які нестимуть службу у 24 ОТГ.  


   
  Ще один проєкт, який успішно запроваджено Національною поліцією минулого року – це діяльність мобільних груп з реагування на факти домашнього насильства.  Упродовж 2019 року мобільною групою, яка обслуговує місто Луцьк опрацьовано 1 033 заяви і повідомлення про вчинення домашнього насильства, з яких підтвердилось 234 повідомлення, у т.ч. постраждало 14 дітей.  
   

   Загалом поліцейські впродовж минулого року склали 234 адміністративні протоколи та ініціювали внесення до ЄРДР інформацію про 5 злочинів, скоєних у сімейному середовищі. 
  На кінець 2019 року на обліку в області перебувало 1 851 сімейний кривдник, із них на облік поставлено за ініціативи мобільної групи – 171. 
  Також, працівниками поліції до правопорушників винесено 91 терміновий заборонний припис. 
  Враховуючи ефективність роботи та суспільну необхідність діяльності вказаної мобільної групи, за погодженням НПУ, плануємо в подальшому запровадити такі групи в інших населених пунктах області.  
  Крім того, після впровадження скандинавської моделі забезпечення публічної безпеки, налагоджено постійну комунікацію з учасниками масових заходів шляхом активного залучення представників сектору комунікативної превенції, так званої «Поліції діалогу». 
  Загалом минулого року поліцейські Волині забезпечили правопорядок під час проведення майже 8 тис. 324 масових заходів за участю 2 млн.               809,1 тис. громадян.  


   
  Також одним із важливих показників діяльності поліції є оперативність реагування на повідомлення про вчинені злочини.  
  Найпершим підрозділом, який отримує повідомлення та здійснює реагування – служба «102». В грудні 2015 року відділ служби «102» ГУНП в області розпочав свою роботу та на кінець 2019 року опрацював 678 тис. 707 дзвінків, що більше у 2,8 рази.  
  На сьогодні Міністерством внутрішніх справ України готуються нормативно-правові документи щодо створення єдиної екстреної служби «112», а тому автоматизована система «102» готова до інтеграції та перевтілення у єдину екстрену службу «112». 

   


   
  Також працюємо над удосконаленням системи управління нарядами. Щодня диспетчерами скеровується близько 138 усіх видів нарядів поліції (патрульної поліції, слідчо-оперативних груп, поліції охорони, підрозділів особливого призначення, превенції, Національної гвардії). 
  Наше завдання – показати людям, що поліцейський завжди оперативно прийде на допомогу. Крім того, нам вдалося покращити реагування на повідомлення та розкриття злочинів за «гарячими слідами» завдяки використанню систем відеонагляду та відеоаналітики. Спільними зусиллями на території області нам вдалось встановити 442 камери відеоспостереження, з яких 21 – «розумні» відеокамери. Із загальної кількості таких камер до підрозділів поліції виведено 300.  


   

   
  Відеонагляд не ставить перед собою мету стати інструментом лише в руках правоохоронців та обмежити свободу або особисті права людини, а створюється в першу чергу для наших громад, де кожна людина зможе почувати себе безпечно та захищено. 
  Безперечно однією із основних наших функцій є розкриття і розслідування злочинів. У 2019 році поліцією області зареєстровано 10 тис. 014 кримінальних правопорушень, з яких розкрито 4 453.

   
   
  В той же час спостерігається зменшення вчинених тяжких і особливо тяжких злочинів. 

   Визначальним є зменшення кількості вчинених умисних убивств, яких зареєстровано 19. Розкриття і розслідування цих злочинів контролюється мною особисто. Як результат, на сьогодні розкриття убивств і тяжких тілесних ушкоджень становить 94,7% та 91,2% відповідно. 
   
  Майже 45% від загальної кількості скоєних кримінальних правопорушень складають майнові злочини.  


   
  Порівняно з попередніми роками відмічається зменшення кількості корисливо-насильницьких посягань – розбоїв. Менше зафіксовано 
  незаконних заволодінь автомобілями та крадіжок, у тому числі із квартир громадян і транспортних засобів. Маємо позитивні результати розкриття розбоїв у КаміньКаширському, Маневицькому, Ратнівському та Турійському районах, а також грабежів у Камінь-Каширському, Маневицькому, Ратнівському, Турійському, Луцькому, Старовижівському, Володимир-Волинському, Рожищенському, Ківерцівському районах та м. Ковель. 
  Крім того, в діяльність поліції упроваджується інститут кримінальних проступків, який допоможе слідчим підрозділам акцентувати свою увагу на якісному та об’єктивному розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів, та тим самим здійснить розвантаження слідчих від кримінальних проваджень, по яких злочини відносяться до категорії невеликої або середньої тяжкості.  
  У зв’язку з цим, нами підготовлено та подано до НПУ відповідні зміни до штатних розписів, які найближчим часом будуть затверджені та призначені на посади дізнавачі приступлять до виконання своїх обов’язків. 
  Тому, на виконання Плану заходів, затвердженого Головою Національної поліції маємо виконати наступні вимоги: 
  – до 30 травня створити та укомплектувати відділ дізнання в ГУНП. У територіальних підрозділах – до 30 червня призначити штатних дізнавачів.  
  – визначити поліцейських, які розслідуватимуть кримінальні проступки та направити їх на навчання; 
  – створити дізнавачам належні умови для їх роботи. 


   
  Ще одне пріоритетне завдання на 2020 рік – це протидія організованій злочинності. 
  У 2019 році підрозділами поліції ліквідовано 7 організованих злочинних груп. До кримінальної відповідальності притягнуто 29 учасників цих груп, яким доведено вчинення 23 злочинів. 


   
  Надзвичайно важливим є завдання щодо протидії наркозлочинності в області. 
  Так, у 2017 році в ГУНП створено нову структурну одиницю управління протидії наркозлочинності, яке було реорганізоване та повністю перебудоване. З моменту свого функціонування працівники даного підрозділу показали досить непоганий результат своєї діяльності. Одночасно, у нас є ще над чим працювати. 
  Упродовж 2019 року ними виявлено 458 наркозлочинів, з яких розкрито 300, у т.ч. фактів збуту наркотиків – 207, з яких розкрито 151. У відсотковому відношенні розкриття цих злочинів становить 65,5% та 72,9% відповідно. 
  Про ефективність цієї роботи свідчить вилучення із незаконного обігу майже 28 кг наркотиків, 590 рослин коноплі та 6736 рослин маку. 
  Також, задокументовано 16 фактів збуту наркотиків з використанням мережі Інтернет.  


   
  Яскравим прикладом є виявлення працівниками УПН ГУНП злочинної групи з числа осіб ромської народності, яка з червня 2018 по липень 2019 на міжетнічній основі займалась виготовленням та збутом наркотичних речовин на території області. Винних притягнуто до кримінальної відповідальності. 
  Крім того, працівниками УПН ГУНП також виявлено організовану злочинну групу, яка з червня 2018 по жовтень 2019 року займалась збутом наркотичних речовин, у т.ч. важких наркотиків на території області, через розповсюдження «закладок» з використанням мережі Інтернет.  
  Ще одним пріоритетним напрямком в діяльності поліції є боротьба зі кіберзлочинами. 
  Спільно з відділом протидії кіберзлочинності у Волинській області Поліського управління кіберполіції ДК НПУ упродовж 2019 року вдалось задокументувати та розслідувати ряд кримінальних правопорушень даної категорії, які завдали державним та приватним інтересам матеріальної шкоди.

   
   
  Особливе місце у роботі поліції посідає захист прав дітей. Працівники ювенальної превенції адресною роботою в середньому щомісяця охоплено більше 1000 неповнолітніх. Це учні спеціалізованих та навчальних середніх закладів, діти, які перебувають на профілактичних обліках та діти, які проживають у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах.  
  Їхня мета – уберегти дітей від насильства і жорстокості, негативного психологічного впливу, суїцидальної поведінки та недопущення проявів агресії і жорстокості. 
  Так, упродовж 2019 року кількість злочинів, учинених неповнолітніми збільшилась на 7,6% (з 157 до 169). Однак, у більшості випадків така ситуація пояснюється тим, що діти вчиняють злочини повторно, що і впливає на збільшення статистичних даних.

   Разом з тим, поліцією постійно вживаються заходи задля виправлення становища та недопущення вчинення злочинів неповнолітніми.  
  Позитивним досягненням хочу відмітити те, що упродовж 2019 року до підрозділів поліції області надійшло 372 заяви щодо дітей, з яких 368 про їх зникнення. По гарячих слідах розшукано 355 дітей, та упродовж доби 13.  
  Крім того, працівниками складено 82 адмінпротоколи на дорослих щодо доведення неповнолітніх до стану алкогольного сп’яніння, ще 654 – щодо не виконання батьками своїх батьківських обов’язків, 36 – за вчинення насильства в сім’ї, 8 – за порушення правил перебування неповнолітніх у закладах, що провадять діяльність у сфері розваг та громадського харчування, 30 – за продаж спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.  
  Питання захисту прав і законних інтересів дітей залишається вкрай важливим і потребує систематичної роботи. 
  Також, актуальним є питання щодо захисту поліцейських від протиправних посягань. У минулому році до ЄРДР зареєстровано 55 кримінальних правопорушень, пов’язаних з опором, насильством щодо поліцейських, з яких у 25 випадках особам, що їх вчинили повідомлено про підозру, 22 кримінальних провадження направлено до суду з обвинувальними актами. 
  Як приклад, у вересні 2019 року в с. Коршів Луцького району працівники поліції прибули на повідомлення по факту нанесення тілесних ушкоджень іншій особі. В той же час, громадянин «В» почав висловлювати реальні погрози вбивством до працівників поліції, які виконували свої службові обов’язки, та намагався нанести по ним удари сокирою. Завдяки злагодженим та професійним діям працівників поліції, вдалось уникнути наслідків, які могли б настати. 

   
  Цифровізація діяльності поліції. Завдяки розробленням Національною поліцією нових інформаційних підсистем, поліцією області активно використовується 8 таких підсистем, з яких «Службове завдання», «Паспорт на дільницю», «Терміновий заборонний припис стосовно кривдника», «Розслідування», «Протидія організованим групам та злочинним організаціям», «Custodу reсords», «Об’єкти дозвільної системи», «Облік GPS-пристроїв». 
  Також, в рамках реалізації проєкту «Держава у смартфоні» працівниками поліції використовуються планшетні пристрої з оновленим програмним забезпеченням, яке дозволяє ідентифікувати електронне посвідчення водія та технічний паспорт на транспортний засіб за допомогою встановленого мобільного додатку «ДІЯ», що спрощує та прискорює порядок здійснення перевірки водіїв, які керують транспортними засобами. 


   
  Крім того, у вересні 2018 року нами здійснено презентацію поліцейського мобільного додатку «My Pol», у першу чергу для населення з обмеженими можливостями та з вадами зору чи слуху, а також за допомогою засобів масової інформації випущено сюжет про можливості цього додатку для всього населення області. 
  Таким чином, вже маємо результати щодо використання поліцейського мобільного додатку громадянами, через який здійснюється оперативне реагування на повідомлення різноманітного характеру.  
  Станом на 01.01.2020 додаток «My Pol» встановило 7 753 користувачів, з яких 3 630 протягом 2019 року, із них 950 активно користуються додатком. Надано 20 оцінок діяльності поліцейським в області, з яких 2 в 2019 році, та здійснено 120 викликів поліції, де протягом 2019 року 67. Для успішної та ефективної роботи, якісного виконання службових обов’язків є належне матеріально-технічне забезпечення підрозділів поліції. 
  Так, автомобільний парк ГУНП налічує 336 одиниць, з яких 10 придбано у 2019 році. 
  Також, спецпідрозділи ГУНП (У«КОРД» та РПОП) забезпечено сучасною новою зброєю пістолетами-кулеметами МР-5 у кількості 35 одиниць. 


   
  Починаючи з 2019 року Національною поліцією реалізовується проєкт, за підтримки Міністерства внутрішніх справ – забезпечення поліцейських житлом на умовах пільгового фінансового лізингу. Метою такого проєкту є покращення житлових умов поліцейських, які самостійно не мають змоги придбати власне житло, підвищення зацікавленості, мотивації та подальшого перспективного кар’єрного росту в підрозділах поліції.  
  Таким чином, ГУНП придбано 15 квартир на суму понад 14 млн. грн., які передано поліцейським для користування, та ще щодо 21 поліцейського матеріали направлено до Державної іпотечної установи для їх придбання. 
  Крім того, упродовж 2019 року фінансове становище поліцейських дещо покращилось, разом з тим рівень забезпеченості не відповідає реальному стану справ, оскільки щодня працівник поліції ризикує своїм життям, забезпечує охорону публічного порядку, стикається з різними повсякденними ситуаціями, тощо. 
   
                                                                                                                               ГУ Національної поліції у Волинській області 

 • 2018 рік

  Звіт головного управління Національної поліції у Волинській області про поліцейську діяльність у 2018 році

   

  Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» діяльність головного управління Національної поліції у Волинській області спрямована на забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидію злочинності, а також надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

  Протягом 2018 р. органами поліції у Волинській області зареєстровано 140 тис. 456 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, що на 2,8% більше проти попереднього року. Із загальної кількості зареєстрованих в ЄО заяв і повідомлень 87% (122 тис. 223) не містили ознак кримінальних правопорушень, 13% - з ознаками кримінальних правопорушень (18 тис. 233). Протягом минулого року поліцією Волині за 15 тис. 325 заявами та повідомленнями з ознаками кримінальних правопорушень відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.    

   

  У 2018 р. кількість злочинів, скоєних на території Волинської області зменшилася проти попереднього року на 14%. У тому числі кількість тяжких і особливо тяжких злочинів - на 16% (з 3879 до 3258), зґвалтувань – на 83,3% ( з 6 до 1), крадіжок – на 22,9% (з 5661 до 4371), у тому числі із квартир (будинків) - на 5,9% (з 1 320 до 1 242), із транспортних засобів – на 23,4% (з 466 до 357), пограбувань – на 17,7% (з 283 до 233), шахрайств – на 16,5% (з 784 до 655),  ДТП – на 6,5% (з 294 до 275), незаконних заволодінь транспортними засобами – на 23,8% (з 143 до 109), у тому числі автомобілями – 15,7% (з 89 до 75).

   

  У 2018 р. зросла кількість розкриття злочинів. Зокрема, на 73,3% більше проти 2017 р. розкрито умисних вбивств ( з 15 до 26), на 25,6% - умисних тяжких тілесних ушкоджень( з 39 до 49), у тому числі, що спричинили смерть  людини на 27,3% ( з 11 до 14), незаконних позбавлень волі або викрадення людини – на 38,5%  (з 13 до 18), розбійних нападів – на 26,5% (з 34 до 43), вимагань – на 75% (з 4 до 7), фактів незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами – на 16,9% (з 136 до 159),  злочинів у сфері службової діяльності – у 3,2 рази (з 80 до 254), у т.ч. хабарництво – на 46,3% (з 41 до 60), злочинів у сфері земельних відносин – на   42,9 % (з 7 до 10).

   

  У 2018 р. зросла ефективність розкриття окремих видів злочинів. Зокрема, розкрито всі зареєстровані умисні тяжкі тілесні ушкодження (49), в тому числі зі смертельними наслідками (14), зґвалтування (1), понад 96% умисних убивств (26), понад 84% розбійних нападів (43), 70% вимагань (7), майже 67% пограбувань (155), майже 40% відсотків незаконних заволодінь транспортними засобами ( 42) та шахрайств (247), майже 35% крадіжок (1525) та понад 70% хуліганств ( 39).

   

  На 2,6% збільшилася питома вага окремих видів кримінальних правопорушень, за якими особам повідомлено про підозру.

   

   

   

  Протягом минулого року поліцією Волині викрито 169 фактів незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

   

  На 10% відсотків проти 2017 р. зросла кількість виявлених поліцейськими фактів збуту наркотиків ( з 129 до 142). Загалом торік органами поліції в області до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про 278 кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів.

   

  У 2018 р. поліція Волині припинила діяльність дев’яти організованих злочинних груп і злочинних організацій. У тому числі груп з міжрегіональними та   транснаціональними зв’язками, а також одну групу сформовану на етнічній основі. Поліцейські виявили 38 осіб, котрі в складі організованих груп і злочинних організацій вчинили 102 кримінальні правопорушення, з яких 101 тяжке та особливо тяжке. У тому числі - злочини в сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів – 38, шахрайств – 23, пов’язаних з незаконним позбавленням волі – 20, злочини у сфері господарської діяльності – 7, пов’язаних з незаконним переправленням осіб через державний кордон – 7, крадіжки – 3, пов’язаних із пошкодженням об’єктів магістральних газо- та нафтопродуктопроводів – 2, грабіж – 1.

  Завдяки консолідації зусиль волинської поліції та інших правоохоронних органів, а також громадськості у 2018 році не допущено спроб масового нелегального видобутку бурштину на території області.  

  Поліція Волині взаємодіє з органами правопорядку та іншими органами державної влади, а також органами місцевого самоврядування та представниками громадськості. Зокрема, відповідно до ст. 89 Закону України «Про Національну поліцію» ГУНП у Волинській області здійснює таку співпрацю шляхом підготовки та виконання спільних проектів, програм і заходів для задоволення потреб населення та поліпшення ефективності виконання поліцією покладених на неї завдань.

  У травні 2016 з ініціативи поліції Волині рішенням Волинської обласної ради затверджено Програму профілактики правопорушень у Волинській області на 2016-2020 роки. На її втілення заплановано виділення понад 20 млн. грн. у тому числі понад 7 млн. грн. на створення в області Ситуаційного центру поліції. Відповідні програми профілактики спільно з органами місцевого самоврядування розроблені в усіх територіальних підрозділах поліції області. Зокрема, на їх виконання в 2017 році з місцевих бюджетів було виділено понад 1 млн. 200 тис. грн., а в 2018 році –  понад 441 тис. грн..

  Протягом 2018 р. на території області поліція Волині в співпраці з органами місцевого самоврядування та громадськістю започаткувала процес створення поліцейських станцій. Вони об’єднали спільну роботу дільничних офіцерів поліції, груп швидкого реагування патрульної поліції та громад. До основних функцій та завдань поліцейських станцій відносять, зокрема, забезпечення на території поліцейської дільниці публічної безпеки та правопорядку, охорону прав і свобод людини, взаємодію поліції з населенням, органами правопорядку, державної влади та місцевого самоврядування. Зокрема, поліцейські станції діють у Луцьку, місті Берестечко Горохівського, селищах Головне Любомльського, Заболоття Ратнівського, Цумань Ківерцівського, селах Зимне Володимир-Волинського району, Сошичне Камінь-Каширського, Смідин Старовижівського,  Боратин Луцького,  Велика Глуша Любешівського, Прилісне Маневицького  районів, а також у райцентрі Ратне.

  Співпраця між поліцією та громадськістю спрямована на виявлення та усунення проблем, пов’язаних із здійсненням поліцейської діяльності, сприяння застосуванню сучасних методів для підвищення результативності та ефективності здійснення такої діяльності. Так, з метою підвищення рівня безпеки громадян, охорони правопорядку поліцією спільно з органами місцевого самоврядування ініційовано встановлення систем відеоспостереження в населених пунктах області, на виїздах із міст, автотрасах, мостових переходах, маршрутах руху транзитного транспорту та ключових перехрестях. Зокрема, в 2018 році в співпраці з Княгининівською ОТГ Луцького району на автодорозі М-19 встановлено відеокамери спостереження та підключено їх до чергових частин поліції. Нині поліція відстежує в області 240 відеокамер.

  Торік на Волині завдяки співпраці з розробниками мобільного додатку «My Pol» запроваджено миттєвий виклик поліції зі смартфона. Користувачі додатку у випадку небезпеки можуть миттєво зв’язатися з поліцією за допомогою кнопки «SOS», без необхідності здійснення дзвінка на лінію «102», інформувати про правопорушення, оцінити роботу поліцейських. Додаток є повністю безкоштовним. Кожен охочий може завантажити його на смартфон, зареєструватися та користуватися програмою. Також, з жовтня 2018 року на території Волинської області розпочав роботу спільний проект поліції та мобільного оператора ПрАТ «Київстар» з пошуку дітей. Соціальна програма покликана підвищити ефективність розшуку зниклих дітей. 

   ГУНП у Волинській області  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 2017 рік

  Звіт головного управління Національної поліції у Волинській області упродовж січня-грудня 2017 року

  Діяльність ГУНП у Волинській області відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» спрямована на забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидію злочинності, а також надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги. У процесі своєї діяльності волинська поліція взаємодіє з органами правопорядку та іншими органами державної влади, а також органами місцевого самоврядування та представниками громадськості. Зокрема, за ініціативою головного управління Національної поліції у Волинській області 19.05.2016 рішенням Волинської обласної ради затверджено Програму профілактики правопорушень у Волинській області на 2016-2020 роки. На її втілення заплановано виділення понад 20 млн. грн. Відповідні програми профілактики спільно з органами місцевого самоврядування розроблені в усіх територіальних підрозділах поліції області. Зокрема, на їх виконання в 2017 році з місцевих бюджетів було виділено понад 1 млн. 200 тис. грн.. 

  У 2017 році кількість злочинів, скоєних на території Волинської області зменшилася проти попереднього року на 9,6% . Кількість розкритих співробітниками волинської поліції протиправних посягань зросла на 33,3%. Завдяки вжитим заходам на Волині зменшилася кількість корисливо-насильницьких злочинів, зокрема, крадіжок на 20,1%, у тому числі з квартир на 11,7%, з транспортних засобів на 5,1%, грабежів на 9,3%, розбійних нападів на 14,3%, незаконних заволодінь транспортними засобами – 16,9%.

  У 2017 р. зросла ефективність розкриття протиправних посягань. Зокрема, на 31,8% більше проти 2016 р. розкрито крадіжок, на 19,3% пограбувань, на 21,4% - розбійних нападів. Розкрито усі зареєстровані тілесні ушкодження зі смертельними наслідками та зґвалтування.

  Завдяки консолідації зусиль волинської поліції та інших правоохоронних органів, а також громадськості у 2017 році не допущено спроб масового нелегального видобутку бурштину на території області.  

   І. Загальна характеристика злочинності

  В ЄО зареєстровано понад 136,608 тис. заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

  До ЄРДР зареєстровано понад 10,155 тис. кримінальних правопорушень у т.ч. 3,8 тис. – тяжких та особливо тяжких їх видів.

  Зареєстровано 613 кримінальних правопорушень, учинених в громадських місцях, що становить 6% від загальної кількості облікованих протиправних діянь, у т.ч. 311, або 3,1% – на вулицях, парках і скверах.

  Викрито 2 485 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення.

  Із 4 997 кримінальних правопорушень, за якими закінчено досудове розслідування 1 550, або 31% учинено особами, які раніше скоювали злочини, у т.ч. 998, або 20% особами, у яких судимість не знята або не погашена, 159 або 3,2% – неповнолітніми або за їх участю, 260 або 5,2% – групою осіб та 494 або 9,9% – у стані алкогольного сп’яніння.

  Від злочинних проявів потерпіло 8 462 громадянина.

  Найбільше осіб потерпіло від крадіжок (5367), шахрайств (744), ДТП (443), грабежів (282), розбоїв (47), умисних убивств (38) та умисних тяжких тілесних ушкоджень (40), злочинів, пов’язаних з насильством у сім’ї (20), зґвалтувань (6) та фактів торгівлі людьми або інших незаконних угод щодо передачі людини (6).

  ІІ. Результати оперативно-службової діяльності

  Позитивні тенденції

  Проти 2016 р. на 14,3% збільшилась питома вага кримінальних правопорушень, за якими особам повідомлено про підозру:

  - тяжких та особливо тяжких злочинів – з 24,5% до 39,6%;

  - умисних вбивств – з 91, 3% до 93,8%;

  - вимагань з 83,3% до 100%;

  - крадіжок з квартир з 32,8% до 44,5 %, транспортних засобів – з 18,5% до 30,9 %;

  - пограбувань з 44,9% до 59%;

  - шахрайств – з 19,5% до 38,5%;

  - незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами – з 89,1% до 90,7%;

  - порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами – з 45,6% до 50%;

  - незаконного заволодіння автомобілями – з 40,1% до 50,3%;

  - у сфері незаконного обігу наркотичних засобів – з 63,2% до 75,9%, у тому числі пов’язаних з їх збутом – 10,3% до 80,6%.

  На 33,3% збільшилась проти 2016р. кількість кримінальних правопорушень, за якими особи злочинців установлено (повідомлено про підозру), у тому числі:

  - тяжких тілесних ушкоджень – на 8,3% (з 36 до 39), що спричинило смерть – на 10% (3 10 до 11);

  - розбоїв – на 21,4 % (з 28 до 34);

  - пограбувань – на 19,3 % (з 140 до 167);

  - кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами – у 2,7 рази (з 49 до 136);

  - шахрайств – у 2,3 рази ( з 129 до 302);

  - незаконних заволодінь транспортним засобом – на 4,3% (з 69 до 72), у т.ч. автомобілями – на 28,9% (з 38 до 49);

  - злочинів у сфері господарської діяльності – у 3 рази (з 11 до 34);

  - злочинів у сфері службової діяльності – у 2,7 рази (з 29 до 80), у т.ч. хабарництво – у 2,4 рази (з 17 до 41);

  - злочинів, пов’язаних із використанням бюджетних коштів – на 62,5% (з 56 до 91);

  - кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів – на 86% (з 129 до 240), у т.ч. пов’язаних з їх збутом – у 26 разів (з 4 до 104).

  У 2017 р. розслідувано на 36,2 % більше проти попереднього року кримінальних правопорушень (з 3 670 до 4 997), зокрема щодо:

  - умисних вбивств – на 17,6% (з 17 до 20);

  - тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть – на 30 % (з 10 до 13);

  - крадіжок – на 43,4 % (з 1 526 до 2 188), у т.ч. з квартир – на 60,2% (з 211 до 338), транспортних засобів – на 29,1% (з 103 до 133);

  - пограбувань – 43,4 % (з 129 до 185);

  - ДТП – на 11,9 % ( з 194 до 217);

  - незаконних заволодінь транспортним засобом – на 18,8% (з 69 до 82), у т.ч. автомобілями – на 26,3% (з 38 до 48);

  - злочинів, пов’язаних із використанням бюджетних коштів – на 45,1 % (з 71 до 103);

  - кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів – на 59,3 % (з 145 до 231), у т.ч. пов’язаних з їх збутом – у 5,6 разів (з 15 до 84).

  У 2017 р. на 40,8% (з 644 до 907), розслідувано більше проти попереднього року кримінальних правопорушень, учинених у минулі роки, в тому числі пов’язаних з наступними злочинами:

  - умисних вбивств (з 4 до 8);

  - тяжкими та особливо тяжкими злочинами ( з 257 до 439);

  - крадіжок (з 249 до 452), у т.ч. з квартир (з 25 до 76);

  - пограбувань (з 9 до 29);

  - розбоїв (з 5 до 10);

  - шахрайств (з 24 до 59);

  - ДТП (з 54 до 77), у т.ч. що спричинило смерть (з 7 до 12);

  - незаконних заволодінь транспортними засобами (з 22 до 25), у т.ч. автомобілями (з 10 до 13);

  - злочинів у сфері господарської діяльності (з 3 до 7);

  - злочинів у сфері службової діяльності (з 14 до 23);

  - злочинів у лісовому господарстві (з 1 до 3).

  Торік на території області на 9,6% ( з 11231 до 10155) зменшилася кількість скоєних злочинів, у тому числі:

  - умисних вбивств – на 30,4% (з 23 до 16);

  - тяжких та особливо тяжких – на 11,1% (з 4362 до 3879);

  - зґвалтувань – на 50% (з 12 до 6);

  - крадіжок на 20,1% (з 7085 до 5661), у т.ч. із квартир – на 11,7% (з 702 до 620), з транспортних засобів – на 5,1% (з 491 до 466);

  - пограбувань – на 9,3% (з 312 до 283);

  - розбійних нападів – на 14,3% (з 49 до 42);

  - вимагань – на 66,7% (з 12 до 4);

  - хуліганств – на 18,5% (з 65 до 53);

  - незаконних заволодінь транспортними засобами – на 16,9% (з 172 до 143).

  Упродовж 2017 року ліквідовано 6 організованих злочинних груп і злочинних організацій, у тому числі 1 – з транснаціональними зв’язками, 1 – сформована на етнічній основі та 1 – причетна до розкрадання бюджетних коштів.

  Виявлено 20 осіб, які у складі організованої групи та злочинної організації вчинили 29 тяжких та особливо тяжких злочинів, у тому числі розбоїв – 6, крадіжок – 12, незаконних заволодінь транспортними засобами – 5, злочини у сфері господарської діяльності – 2, незаконне перенаправлення осіб через державний кордон – 2, грабежів – 1, підробка грошей – 1.

  Торік розшукано 243 особи, які переховувались від органів слідства та суду, 144 безвісно зниклих громадяни та встановлено 5 осіб за невпізнаним трупом.

  ГУНП у Волинській області 

 • 2016 рік